Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ρολάκια ψημένα με γεύση πίτσας έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 53 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Ρολάκια ψημένα με γεύση πίτσας κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ρολάκια ψημένα με γεύση πίτσας μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 430 kcal |
| Υδατάνθρακες | 70g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 4g |
| Φυσικά | 1.0g |
| Προστιθέμενα | 3g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0.9g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 10g |
| Λίπη | 13g |
| Κορεσμένα | 2.5g |
| Ακόρεστα | 9g |
| Νάτριο | 900mg |
Το Ρολάκια ψημένα με γεύση πίτσας έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 53 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ρολάκια ψημένα με γεύση πίτσας έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (75). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Ρολάκια ψημένα με γεύση πίτσας έχει γλυκαιμικό φορτίο 53 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →