Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σοκολατένιο πραλίνα Bajadera έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το σοκολατένιο πραλίνα Bajadera κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σοκολατένιο πραλίνα Bajadera είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 540 kcal |
| Υδατάνθρακες | 55g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 48g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 45g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0.9g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 34g |
| Κορεσμένα | 14g |
| Ακόρεστα | 18g |
| Νάτριο | 60mg |
Το σοκολατένιο πραλίνα Bajadera έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σοκολατένιο πραλίνα Bajadera έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το σοκολατένιο πραλίνα Bajadera έχει γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →