Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αμύγδαλα επικαλυμμένα με μαύρη σοκολάτα με ελάχιστα πρόσθετα σάκχαρα έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Αμύγδαλα επικαλυμμένα με μαύρη σοκολάτα με ελάχιστα πρόσθετα σάκχαρα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αμύγδαλα επικαλυμμένα με μαύρη σοκολάτα με ελάχιστα πρόσθετα σάκχαρα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 520 kcal |
| Υδατάνθρακες | 32g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 16g |
| Φυσικά | 12.0g |
| Προστιθέμενα | 4g |
| Φυτικές ίνες | 8g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 11g |
| Λίπη | 38g |
| Κορεσμένα | 13g |
| Ακόρεστα | 23g |
| Νάτριο | 5mg |
Το Αμύγδαλα επικαλυμμένα με μαύρη σοκολάτα με ελάχιστα πρόσθετα σάκχαρα έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αμύγδαλα επικαλυμμένα με μαύρη σοκολάτα με ελάχιστα πρόσθετα σάκχαρα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (25), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αμύγδαλα επικαλυμμένα με μαύρη σοκολάτα με ελάχιστα πρόσθετα σάκχαρα έχει γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →