Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Bajadera έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Bajadera κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Bajadera είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 520 kcal |
| Υδατάνθρακες | 55g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 48g |
| Φυσικά | 8.0g |
| Προστιθέμενα | 40g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0.9g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 32g |
| Κορεσμένα | 12g |
| Ακόρεστα | 18g |
| Νάτριο | 40mg |
Το Bajadera έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Bajadera έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Bajadera έχει γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →