Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →
Meksika pirinci glisemik indeksi 70 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 19 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde orta etki gösterir.
Diğer grains ile karşılaştırıldığında, Meksika pirinci glisemik indeks açısından en yüksekler arasında yer almaktadır.
Meksika pirinci hızlı kan şekeri yükselişine neden olabilir ve küçük porsiyonlarda tüketilmesi önerilir.
Bu puan neden?
| Kalori | 130 kcal |
| Karbonhidratlar | 27g |
| Şekerler (toplam) | 1.2g |
| Doğal | 1.2g |
| Eklenmiş | 0g |
| Lif | 1.2g |
| Çözünür | 0.3g |
| Çözünmez | 0.9g |
| Protein | 2.5g |
| Yağ | 1.5g |
| Doymuş | 0.3g |
| Doymamış | 1.2g |
| Sodyum | 350mg |
Meksika pirinci glisemik indeksi 70 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 19 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde orta etki gösterir.
Meksika pirinci yüksek glisemik indekse (70) sahiptir. İnsülin direnci olanlar tüketimi sınırlamalıdır.
Meksika pirinci 100g başına 19 glisemik yüke sahip olup kan şekeri üzerinde orta etki göstermektedir.
Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →