Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →
Kavrulmuş yulaf gevreği glisemik indeksi 74 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 54 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Diğer grains ile karşılaştırıldığında, Kavrulmuş yulaf gevreği glisemik indeks açısından en yüksekler arasında yer almaktadır.
Kavrulmuş yulaf gevreği hızlı kan şekeri yükselişine neden olabilir ve küçük porsiyonlarda tüketilmesi önerilir.
Bu puan neden?
| Kalori | 380 kcal |
| Karbonhidratlar | 73g |
| Şekerler (toplam) | 15g |
| Doğal | 3.0g |
| Eklenmiş | 12g |
| Lif | 8g |
| Çözünür | 3.2g |
| Çözünmez | 4.8g |
| Protein | 10g |
| Yağ | 6g |
| Doymuş | 1g |
| Doymamış | 5g |
| Sodyum | 350mg |
Kavrulmuş yulaf gevreği glisemik indeksi 74 olan yüksek Gİ gıda olarak sınıflandırılmaktadır. 100g başına 54 glisemik yük ile kan şekeri üzerinde önemli etki gösterir.
Kavrulmuş yulaf gevreği yüksek glisemik indekse (74) sahiptir. İnsülin direnci olanlar tüketimi sınırlamalıdır.
Kavrulmuş yulaf gevreği 100g başına 54 glisemik yüke sahip olup kan şekeri üzerinde önemli etki göstermektedir.
Logi · İnsülin direncini yönet
Logi öğünlerinizi tarar, glisemik yükü gerçek zamanlı hesaplar ve her malzemenin kan şekerinizi nasıl etkilediğini tam olarak gösterir.
Ücretsiz başla →