Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură din orez integral expandat (fără zahăr) are un indice glicemic de 82, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 66 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Prăjitură din orez integral expandat (fără zahăr) se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Prăjitură din orez integral expandat (fără zahăr) poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 387 kcal |
| Carbohidrați | 81g |
| Zaharuri (total) | 0.9g |
| Naturale | 0.9g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 3.6g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 7.5g |
| Grăsimi | 3g |
| Saturate | 0.6g |
| Nesaturate | 2.4g |
| Sodiu | 4mg |
Prăjitură din orez integral expandat (fără zahăr) are un indice glicemic de 82, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 66 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Prăjitură din orez integral expandat (fără zahăr) are un indice glicemic ridicat (82). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Prăjitură din orez integral expandat (fără zahăr) are o încărcătură glicemică de 66 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →