Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură de porumb alb are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Prăjitură de porumb alb se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Prăjitură de porumb alb poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 210 kcal |
| Carbohidrați | 44g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 1g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 4g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 2.1g |
| Sodiu | 350mg |
Prăjitură de porumb alb are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Prăjitură de porumb alb are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Prăjitură de porumb alb are o încărcătură glicemică de 33 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →