Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Praf de copt pe bază de amidon de tapioca sau arrowroot are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 32 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Praf de copt pe bază de amidon de tapioca sau arrowroot se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Praf de copt pe bază de amidon de tapioca sau arrowroot poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 180 kcal |
| Carbohidrați | 45g |
| Zaharuri (total) | 0g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 12000mg |
Praf de copt pe bază de amidon de tapioca sau arrowroot are un indice glicemic de 70, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 32 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Praf de copt pe bază de amidon de tapioca sau arrowroot are un indice glicemic ridicat (70). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Praf de copt pe bază de amidon de tapioca sau arrowroot are o încărcătură glicemică de 32 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →