Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Porumb expandat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 40 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Porumb expandat se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Porumb expandat este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 400 kcal |
| Carbohidrați | 72g |
| Zaharuri (total) | 1.5g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 2.1g |
| Insolubile | 4.9g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 9g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 7.8g |
| Sodiu | 5mg |
Porumb expandat are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 40 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Porumb expandat are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Porumb expandat are o încărcătură glicemică de 40 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →