Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Polpette vegane din leguminoase are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte legumes, Polpette vegane din leguminoase se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Polpette vegane din leguminoase este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 170 kcal |
| Carbohidrați | 22g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5g |
| Solubile | 1.5g |
| Insolubile | 3.5g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 5g |
| Saturate | 0.7g |
| Nesaturate | 4.3g |
| Sodiu | 400mg |
Polpette vegane din leguminoase are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Polpette vegane din leguminoase are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Polpette vegane din leguminoase are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →