Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plantain prăjit copt are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 26 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Plantain prăjit copt se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Plantain prăjit copt este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 220 kcal |
| Carbohidrați | 40g |
| Zaharuri (total) | 15g |
| Naturale | 15.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.3g |
| Solubile | 0.7g |
| Insolubile | 1.6g |
| Proteine | 1.2g |
| Grăsimi | 8.5g |
| Saturate | 2.5g |
| Nesaturate | 6g |
| Sodiu | 5mg |
Plantain prăjit copt are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 26 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Plantain prăjit copt are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Plantain prăjit copt are o încărcătură glicemică de 26 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →