Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Plăcintă cu mere are un indice glicemic de 38, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Plăcintă cu mere se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Plăcintă cu mere este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 237 kcal |
| Carbohidrați | 34g |
| Zaharuri (total) | 16g |
| Naturale | 6.0g |
| Adăugate | 10g |
| Fibre | 1.5g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1g |
| Proteine | 1.7g |
| Grăsimi | 11g |
| Saturate | 3.1g |
| Nesaturate | 7.9g |
| Sodiu | 200mg |
Plăcintă cu mere are un indice glicemic de 38, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 13 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Plăcintă cu mere are un indice glicemic scăzut (38), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Plăcintă cu mere are o încărcătură glicemică de 13 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →