Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Pizza napolitană are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 26 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Pizza napolitană se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Pizza napolitană poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 33g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 1g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 8g |
| Saturate | 3.5g |
| Nesaturate | 4g |
| Sodiu | 600mg |
Pizza napolitană are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 26 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Pizza napolitană are un indice glicemic ridicat (80). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Pizza napolitană are o încărcătură glicemică de 26 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →