Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Pizza cu spanac are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 19 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Pizza cu spanac se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Pizza cu spanac este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 230 kcal |
| Carbohidrați | 30g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 1.5g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 8g |
| Saturate | 3.5g |
| Nesaturate | 3.5g |
| Sodiu | 550mg |
Pizza cu spanac are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 19 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Pizza cu spanac are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Pizza cu spanac are o încărcătură glicemică de 19 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →