Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Piure de portocale cu iaurt are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Piure de portocale cu iaurt se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Piure de portocale cu iaurt este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 62 kcal |
| Carbohidrați | 11.5g |
| Zaharuri (total) | 9.5g |
| Naturale | 9.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1.2g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 2.5g |
| Grăsimi | 1.2g |
| Saturate | 0.7g |
| Nesaturate | 0.5g |
| Sodiu | 35mg |
Piure de portocale cu iaurt are un indice glicemic de 45, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 5 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Piure de portocale cu iaurt are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Piure de portocale cu iaurt are o încărcătură glicemică de 5 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →