Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Melasă de rodie (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 34 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Melasă de rodie (fără zahăr adăugat) se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Melasă de rodie (fără zahăr adăugat) este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 62g |
| Zaharuri (total) | 60g |
| Naturale | 60.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 1g |
| Grăsimi | 0.5g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.5g |
| Sodiu | 10mg |
Melasă de rodie (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 34 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Melasă de rodie (fără zahăr adăugat) are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Melasă de rodie (fără zahăr adăugat) are o încărcătură glicemică de 34 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →