Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Masa de porumb nixtamalizată are un indice glicemic de 69, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 31 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Masa de porumb nixtamalizată se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Masa de porumb nixtamalizată este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 218 kcal |
| Carbohidrați | 45g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 6.5g |
| Solubile | 2g |
| Insolubile | 4.6g |
| Proteine | 5.5g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 2.1g |
| Sodiu | 5mg |
Masa de porumb nixtamalizată are un indice glicemic de 69, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 31 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Masa de porumb nixtamalizată are un indice glicemic moderat (69). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Masa de porumb nixtamalizată are o încărcătură glicemică de 31 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →