Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Masă brută de marțipan are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Masă brută de marțipan se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Masă brută de marțipan este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 460 kcal |
| Carbohidrați | 55g |
| Zaharuri (total) | 50g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 45g |
| Fibre | 4g |
| Solubile | 1.2g |
| Insolubile | 2.8g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 22g |
| Saturate | 2g |
| Nesaturate | 18g |
| Sodiu | 5mg |
Masă brută de marțipan are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Masă brută de marțipan are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Masă brută de marțipan are o încărcătură glicemică de 36 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →