Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Marțipan de cofetărie are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Marțipan de cofetărie se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Marțipan de cofetărie este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 460 kcal |
| Carbohidrați | 60g |
| Zaharuri (total) | 55g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 50g |
| Fibre | 3g |
| Solubile | 0.9g |
| Insolubile | 2.1g |
| Proteine | 7g |
| Grăsimi | 20g |
| Saturate | 1.5g |
| Nesaturate | 18g |
| Sodiu | 5mg |
Marțipan de cofetărie are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Marțipan de cofetărie are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Marțipan de cofetărie are o încărcătură glicemică de 39 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →