Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Marshmallows pe bază de aquafaba vegetală și eritritol are un indice glicemic de 5, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Marshmallows pe bază de aquafaba vegetală și eritritol se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Marshmallows pe bază de aquafaba vegetală și eritritol este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 80 kcal |
| Carbohidrați | 25g |
| Zaharuri (total) | 0.5g |
| Naturale | 0.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0.5g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0.5g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 30mg |
Marshmallows pe bază de aquafaba vegetală și eritritol are un indice glicemic de 5, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Marshmallows pe bază de aquafaba vegetală și eritritol are un indice glicemic scăzut (5), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Marshmallows pe bază de aquafaba vegetală și eritritol are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →