Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Marinadă BBQ are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Marinadă BBQ se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Marinadă BBQ este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 180 kcal |
| Carbohidrați | 40g |
| Zaharuri (total) | 32g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 28g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 1g |
| Grăsimi | 1g |
| Saturate | 0.2g |
| Nesaturate | 0.8g |
| Sodiu | 1200mg |
Marinadă BBQ are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Marinadă BBQ are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Marinadă BBQ are o încărcătură glicemică de 24 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →