Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Mango verde uscat pudră cu ardei iute are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte fruits, Mango verde uscat pudră cu ardei iute se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Mango verde uscat pudră cu ardei iute este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 45g |
| Naturale | 45.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 3g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.2g |
| Sodiu | 1200mg |
Mango verde uscat pudră cu ardei iute are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Mango verde uscat pudră cu ardei iute are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Mango verde uscat pudră cu ardei iute are o încărcătură glicemică de 36 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →