Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Maltesers are un indice glicemic de 62, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 40 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Maltesers se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Maltesers este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 505 kcal |
| Carbohidrați | 64g |
| Zaharuri (total) | 53g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 50g |
| Fibre | 1.6g |
| Solubile | 0.5g |
| Insolubile | 1.1g |
| Proteine | 7.3g |
| Grăsimi | 24g |
| Saturate | 14g |
| Nesaturate | 9g |
| Sodiu | 110mg |
Maltesers are un indice glicemic de 62, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 40 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Maltesers are un indice glicemic moderat (62). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Maltesers are o încărcătură glicemică de 40 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →