Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
mălai de orz are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 26 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, mălai de orz se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
mălai de orz este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 350 kcal |
| Carbohidrați | 73g |
| Zaharuri (total) | 0.8g |
| Naturale | 0.8g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 15g |
| Solubile | 4.5g |
| Insolubile | 10.5g |
| Proteine | 10g |
| Grăsimi | 2.1g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.7g |
| Sodiu | 9mg |
mălai de orz are un indice glicemic de 35, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 26 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
mălai de orz are un indice glicemic scăzut (35), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
mălai de orz are o încărcătură glicemică de 26 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →