Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Macaroane cu brânză preparate are un indice glicemic de 64, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Macaroane cu brânză preparate se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Macaroane cu brânză preparate este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 110 kcal |
| Carbohidrați | 15.5g |
| Zaharuri (total) | 2.4g |
| Naturale | 0.4g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 0.7g |
| Solubile | 0.2g |
| Insolubile | 0.5g |
| Proteine | 3.6g |
| Grăsimi | 3.2g |
| Saturate | 1.7g |
| Nesaturate | 1g |
| Sodiu | 570mg |
Macaroane cu brânză preparate are un indice glicemic de 64, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 10 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Macaroane cu brânză preparate are un indice glicemic moderat (64). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Macaroane cu brânză preparate are o încărcătură glicemică de 10 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →