Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Covrig mare are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 56 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Covrig mare se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Covrig mare poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 340 kcal |
| Carbohidrați | 70g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 1.0g |
| Adăugate | 2g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 1200mg |
Covrig mare are un indice glicemic de 80, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 56 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Covrig mare are un indice glicemic ridicat (80). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Covrig mare are o încărcătură glicemică de 56 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →