Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Covrig are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 51 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Covrig se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Covrig poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 340 kcal |
| Carbohidrați | 68g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 2.5g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 900mg |
Covrig are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 51 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Covrig are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Covrig are o încărcătură glicemică de 51 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →