Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
cotlet de porc pane are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, cotlet de porc pane se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
cotlet de porc pane este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 15g |
| Zaharuri (total) | 1g |
| Naturale | 0.5g |
| Adăugate | 0.5g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 17g |
| Grăsimi | 15g |
| Saturate | 4.5g |
| Nesaturate | 8g |
| Sodiu | 500mg |
cotlet de porc pane are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 8 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
cotlet de porc pane are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
cotlet de porc pane are o încărcătură glicemică de 8 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →