Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Corned beef la conservă are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte meat, Corned beef la conservă se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Corned beef la conservă este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 0.5g |
| Zaharuri (total) | 0.5g |
| Naturale | 0.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 27g |
| Grăsimi | 17g |
| Saturate | 7g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 950mg |
Corned beef la conservă are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Corned beef la conservă are un indice glicemic scăzut (0), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Corned beef la conservă are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →