Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condimente din Orientul Mijlociu are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condimente din Orientul Mijlociu se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Condimente din Orientul Mijlociu este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 320 kcal |
| Carbohidrați | 58g |
| Zaharuri (total) | 3g |
| Naturale | 3.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 34g |
| Solubile | 10.2g |
| Insolubile | 23.8g |
| Proteine | 11g |
| Grăsimi | 8g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 6.8g |
| Sodiu | 120mg |
Condimente din Orientul Mijlociu are un indice glicemic de 20, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 2 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Condimente din Orientul Mijlociu are un indice glicemic scăzut (20), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Condimente din Orientul Mijlociu are o încărcătură glicemică de 2 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →