Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment pudră de brânză are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte dairy, Condiment pudră de brânză se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Condiment pudră de brânză este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 480 kcal |
| Carbohidrați | 40g |
| Zaharuri (total) | 6g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 4g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 12g |
| Grăsimi | 30g |
| Saturate | 18g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 3500mg |
Condiment pudră de brânză are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 22 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Condiment pudră de brânză are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Condiment pudră de brânză are o încărcătură glicemică de 22 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →