Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment pentru ketchup are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment pentru ketchup se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Condiment pentru ketchup este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 60g |
| Zaharuri (total) | 35g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 30g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 1.8g |
| Insolubile | 4.2g |
| Proteine | 4g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.7g |
| Sodiu | 2500mg |
Condiment pentru ketchup are un indice glicemic de 55, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 33 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Condiment pentru ketchup are un indice glicemic moderat (55). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Condiment pentru ketchup are o încărcătură glicemică de 33 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →