Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Concentrat de proteină din zer are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte dairy, Concentrat de proteină din zer se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Concentrat de proteină din zer este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 400 kcal |
| Carbohidrați | 7g |
| Zaharuri (total) | 7g |
| Naturale | 7.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 80g |
| Grăsimi | 6g |
| Saturate | 4g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 200mg |
Concentrat de proteină din zer are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Concentrat de proteină din zer are un indice glicemic scăzut (0), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Concentrat de proteină din zer are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →