Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Colțunaș cu legume are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Colțunaș cu legume se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Colțunaș cu legume este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 170 kcal |
| Carbohidrați | 30g |
| Zaharuri (total) | 2g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.4g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 3g |
| Saturate | 0.5g |
| Nesaturate | 2g |
| Sodiu | 400mg |
Colțunaș cu legume are un indice glicemic de 50, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 15 per 100g, are un impact moderat asupra glicemiei.
Colțunaș cu legume are un indice glicemic scăzut (50), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Colțunaș cu legume are o încărcătură glicemică de 15 per 100g, indicând un impact moderat asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →