Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cod la cuptor cu salată de linte bogată în fibre are un indice glicemic de 28, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Cod la cuptor cu salată de linte bogată în fibre se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Cod la cuptor cu salată de linte bogată în fibre este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 110 kcal |
| Carbohidrați | 12g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 4g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 11g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.4g |
| Nesaturate | 1.2g |
| Sodiu | 120mg |
Cod la cuptor cu salată de linte bogată în fibre are un indice glicemic de 28, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 3 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Cod la cuptor cu salată de linte bogată în fibre are un indice glicemic scăzut (28), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Cod la cuptor cu salată de linte bogată în fibre are o încărcătură glicemică de 3 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →