Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coca-Cola are un indice glicemic de 63, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 6.7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte beverages, Coca-Cola se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Coca-Cola este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 42 kcal |
| Carbohidrați | 10.6g |
| Zaharuri (total) | 10.6g |
| Naturale | 0.0g |
| Adăugate | 10.6g |
| Fibre | 0g |
| Solubile | 0g |
| Insolubile | 0g |
| Proteine | 0g |
| Grăsimi | 0g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0g |
| Sodiu | 11mg |
Coca-Cola are un indice glicemic de 63, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 6.7 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Coca-Cola are un indice glicemic moderat (63). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Coca-Cola are o încărcătură glicemică de 6.7 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →