Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coajă de semințe de in are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte nuts, Coajă de semințe de in se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Coajă de semințe de in este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 534 kcal |
| Carbohidrați | 29g |
| Zaharuri (total) | 1.6g |
| Naturale | 1.6g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 27.3g |
| Solubile | 8.2g |
| Insolubile | 19.1g |
| Proteine | 18.3g |
| Grăsimi | 42.2g |
| Saturate | 3.7g |
| Nesaturate | 28g |
| Sodiu | 30mg |
Coajă de semințe de in are un indice glicemic de 10, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 1 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Coajă de semințe de in are un indice glicemic scăzut (10), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Coajă de semințe de in are o încărcătură glicemică de 1 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →