Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Coajă de pâine standard are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Coajă de pâine standard se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Coajă de pâine standard poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 270 kcal |
| Carbohidrați | 52g |
| Zaharuri (total) | 3.5g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 1.5g |
| Fibre | 2.7g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.9g |
| Proteine | 9g |
| Grăsimi | 3.5g |
| Saturate | 0.7g |
| Nesaturate | 2.8g |
| Sodiu | 500mg |
Coajă de pâine standard are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Coajă de pâine standard are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Coajă de pâine standard are o încărcătură glicemică de 39 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →