Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clustere multigrain are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 47 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clustere multigrain se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Clustere multigrain este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 410 kcal |
| Carbohidrați | 72g |
| Zaharuri (total) | 18g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 14g |
| Fibre | 7g |
| Solubile | 2.1g |
| Insolubile | 4.9g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 10g |
| Saturate | 2g |
| Nesaturate | 7g |
| Sodiu | 320mg |
Clustere multigrain are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 47 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clustere multigrain are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Clustere multigrain are o încărcătură glicemică de 47 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →