Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cluster de granola are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Cluster de granola se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Cluster de granola este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 450 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 25g |
| Naturale | 7.0g |
| Adăugate | 18g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 1.8g |
| Insolubile | 4.2g |
| Proteine | 8g |
| Grăsimi | 15g |
| Saturate | 3g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 120mg |
Cluster de granola are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Cluster de granola are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Cluster de granola are o încărcătură glicemică de 39 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →