Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite de cartofi are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Clătite de cartofi se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Clătite de cartofi poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 180 kcal |
| Carbohidrați | 27g |
| Zaharuri (total) | 1.2g |
| Naturale | 1.2g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.1g |
| Solubile | 0.6g |
| Insolubile | 1.5g |
| Proteine | 3.5g |
| Grăsimi | 7g |
| Saturate | 1.2g |
| Nesaturate | 5.2g |
| Sodiu | 320mg |
Clătite de cartofi are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 20 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clătite de cartofi are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Clătite de cartofi are o încărcătură glicemică de 20 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →