Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătite are un indice glicemic de 67, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Clătite se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Clătite este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 220 kcal |
| Carbohidrați | 36g |
| Zaharuri (total) | 8g |
| Naturale | 2.0g |
| Adăugate | 6g |
| Fibre | 1.1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.8g |
| Proteine | 6g |
| Grăsimi | 6g |
| Saturate | 2.2g |
| Nesaturate | 3.2g |
| Sodiu | 430mg |
Clătite are un indice glicemic de 67, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 24 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clătite are un indice glicemic moderat (67). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Clătite are o încărcătură glicemică de 24 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →