Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Clătită de grâu are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte grains, Clătită de grâu se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Clătită de grâu poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 260 kcal |
| Carbohidrați | 52g |
| Zaharuri (total) | 1.5g |
| Naturale | 1.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 2.5g |
| Solubile | 0.8g |
| Insolubile | 1.8g |
| Proteine | 7.5g |
| Grăsimi | 1.5g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.2g |
| Sodiu | 400mg |
Clătită de grâu are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Clătită de grâu are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Clătită de grâu are o încărcătură glicemică de 39 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →