Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciupercă ureche de lemn neagră are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Comparativ cu alte vegetables, Ciupercă ureche de lemn neagră se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciupercă ureche de lemn neagră este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 25 kcal |
| Carbohidrați | 7.4g |
| Zaharuri (total) | 0.5g |
| Naturale | 0.5g |
| Adăugate | 0g |
| Fibre | 5.3g |
| Solubile | 1.6g |
| Insolubile | 3.7g |
| Proteine | 1.6g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 7mg |
Ciupercă ureche de lemn neagră are un indice glicemic de 0, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 0 per 100g, are un impact minimal asupra glicemiei.
Ciupercă ureche de lemn neagră are un indice glicemic scăzut (0), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciupercă ureche de lemn neagră are o încărcătură glicemică de 0 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →