Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Cireșe Amarena are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 47 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Cireșe Amarena se situează printre cele mai ridicate în privința indicelui glicemic.
Cireșe Amarena poate cauza creșteri rapide ale glicemiei și se recomandă consumul în porții mici.
De ce acest scor?
| Calorii | 250 kcal |
| Carbohidrați | 62g |
| Zaharuri (total) | 60g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 55g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 0.5g |
| Grăsimi | 0.1g |
| Saturate | 0g |
| Nesaturate | 0.1g |
| Sodiu | 5mg |
Cireșe Amarena are un indice glicemic de 75, clasificat ca aliment cu IG ridicat. Cu o încărcătură glicemică de 47 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Cireșe Amarena are un indice glicemic ridicat (75). Persoanele cu rezistență la insulină ar trebui să limiteze consumul.
Cireșe Amarena are o încărcătură glicemică de 47 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →