Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciorchini de ciocolată are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciorchini de ciocolată se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Ciorchini de ciocolată este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 500 kcal |
| Carbohidrați | 60g |
| Zaharuri (total) | 48g |
| Naturale | 8.0g |
| Adăugate | 40g |
| Fibre | 3g |
| Solubile | 0.9g |
| Insolubile | 2.1g |
| Proteine | 5g |
| Grăsimi | 28g |
| Saturate | 16g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 60mg |
Ciorchini de ciocolată are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 36 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Ciorchini de ciocolată are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Ciorchini de ciocolată are o încărcătură glicemică de 36 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →