Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Ciocolată cu lapte are un indice glicemic de 42, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Ciocolată cu lapte se situează printre cele mai scăzute în privința indicelui glicemic.
Ciocolată cu lapte este o alegere bună pentru persoanele care gestionează glicemia, rezistența la insulină sau urmează o dietă cu IG scăzut.
De ce acest scor?
| Calorii | 535 kcal |
| Carbohidrați | 59g |
| Zaharuri (total) | 52g |
| Naturale | 4.0g |
| Adăugate | 48g |
| Fibre | 2.4g |
| Solubile | 0.7g |
| Insolubile | 1.7g |
| Proteine | 7.3g |
| Grăsimi | 30g |
| Saturate | 18g |
| Nesaturate | 10g |
| Sodiu | 80mg |
Ciocolată cu lapte are un indice glicemic de 42, clasificat ca aliment cu IG scăzut. Cu o încărcătură glicemică de 25 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Ciocolată cu lapte are un indice glicemic scăzut (42), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.
Ciocolată cu lapte are o încărcătură glicemică de 25 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →