Dżem wiśniowy

Dżem wiśniowy

GI 65 · UmiarkowanyŁG 6 / łyżka2/10

Średni IG

65 GI

ŁG 6 na typowa łyżka (15 g) · ŁG 40 na 100 g

Wynik Logi 2/10
  • Zawiera przeciwutleniacze pochodzenia owocowego
  • Ekstremalnie wysoka zawartość dodanego cukru

Dżem wiśniowy ma indeks glikemiczny 65 (Umiarkowany). Jedna typowa łyżka (15 g) dodaje ładunek glikemiczny 6.

Zaktualizowano 4 lip 2026 · Źródła: Zespół Logi Nutrition (skład na podstawie USDA, wspomagany przez AI) · Informacja nie stanowi porady medycznej · Zgłoś błąd

Zamiast tego

Formy Dżem wiśniowy

Logi · Zarządzaj insulinoopornością

Obniż cukier we krwi lepszymi wyborami żywieniowymi

Dżem wiśniowy to jeden z 11 150 produktów ocenianych przez Logi na podstawie zdjęcia posiłku — wraz z porcją.

Kontynuuj w przeglądarce
Logi app, food index screen

Wartości odżywcze (na 100g)

250
Kalorie
62 g
Węglowodany
0.5 g
Białko
0.2 g
Tłuszcze
na 100g
Kalorie250 kcal
Węglowodany62 g
Cukry (wszystkie)55 g
Naturalne15 g
Dodane40 g
Błonnik1.2 g
Rozpuszczalny0.4 g
Nierozpuszczalny0.8 g
Białko0.5 g
Tłuszcze0.2 g
Nasycone0 g
Nienasycone0.1 g
Sód10 mg

Poziom przetworzenia

90%
Wysoko przetworzony
Dlaczego taki wynik?
  • Zawiera przeciwutleniacze pochodzenia owocowego
  • Niska zawartość tłuszczu i tłuszczów nasyconych
  • Ekstremalnie wysoka zawartość dodanego cukru
  • Wysoki ładunek glikemiczny powodujący skoki insuliny
  • Minimalna gęstość błonnika i białka

Policz ładunek glikemiczny posiłku ze składnikiem: Dżem wiśniowy

Alergeny

Brak alergenów z listy EU-14

Przepisy o niskim IG w Logi Food Coach

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest indeks glikemiczny produktu Dżem wiśniowy?

Dżem wiśniowy ma indeks glikemiczny 65 (Umiarkowany). Jedna typowa łyżka (15 g) ma ładunek glikemiczny 6; na 100 g ładunek glikemiczny wynosi 40.

Czy Dżem wiśniowy jest dobry dla osób z insulinoopornością?

Dżem wiśniowy ma średni indeks glikemiczny (65). Nadaje się w umiarkowanych ilościach, najlepiej z białkiem lub tłuszczem; alternatywą o niższym ładunku jest Domowe dżem z jagód i chia.

Która forma Dżem wiśniowy ma najniższy ładunek glikemiczny?

Spośród form Dżem wiśniowy w tej bazie, dżem z czarnych wiśni ma najniższy ładunek glikemiczny (39 na 100 g).

Sprawdź Dżem wiśniowy w aplikacji Logi, z własną porcją.

Food diary cheat sheet

Darmowy PDF — 3 strony

Tygodniowy dziennik jedzenia

Notuj posiłki, ładunek glikemiczny i samopoczucie. Wzorce widać po 3 tygodniach.

Zero spamu. Wypisz się kiedy chcesz.