Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Wrap-brød har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 35 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Wrap-brød blant de høyeste i glykemisk indeks.
Wrap-brød kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 290 kcal |
| Karbohydrater | 50g |
| Sukker (totalt) | 3g |
| Naturlig | 1.5g |
| Tilsatt | 1.5g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 8g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 1.2g |
| Umettet | 4.8g |
| Natrium | 600mg |
Wrap-brød har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 35 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Wrap-brød har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Wrap-brød har en glykemisk belastning på 35 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →